صنعت نفت ایران
1402/7/11
Tuesday

اخبار صنعت نفت

آر اس اس
صنعت نفت

نفتکش‌های ایران را مقابل چشم ناوهای جنگی آمریکا عبور می‌دهیم ۱۴۰۱/۰۷/۰۸

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت اعلام کرد: ما از کسی اجازه نمی‌گیریم و نفتکش‌های خود را از مقابل چشم ناوهای جنگی آمریکا عبور می‌دهیم و در پالایشگاه‌های فراسرزمینی ونزوئلا و دیگر قاره‌ها فرآورش می‌کنیم.

صنعت نفت

فروش نفت روسیه به هند ۳۰ درصد بالاتر از سقف قیمتی غرب ۱۴۰۱/۰۷/۰۸

نفت اورال روسیه که اصلی‌ترین درجه نفت صادراتی این کشور است، حدود ۸۰ دلار در هر بشکه به هند فروخته می‌شود، یعنی ۲۰ دلار بالاتر از سقف قیمتی که غرب برای آن تعیین کرده است.

صنعت نفت

اوپک پلاس سیاست نفتی خود را در اجلاس روز چهارشنبه تغییر نمی‌دهد ۱۴۰۱/۰۷/۰۸

برخی منابع اوپک پلاس عقیده دارند این ائتلاف در اجلاس روز چهارشنبه سیاست عرضه نفت خود را تغییری نخواهد داد.

صنعت نفت

رشد ۱۰ درصدی تولید سیمان در سایه تأمین برق/ ذخایر کلینکر از ۱۵ میلیون تن فراتر رفت ۱۴۰۱/۰۷/۰۸

رئیس سندیکای تولیدکنندگان سیمان گفت: ذخیره ۱۵ میلیون تنی کلینکر یعنی اگر کارخانه‌های سیمان تا ۱۱۵ روز آینده تولید انرژی‌بر ترین محصول خود یعنی کلینکر را متوقف کنند با ذخیره موجود می‌توانند بدون هیچ مسئله‌ای سیمان مورد نیاز بازار را تامین کنند.

صنعت نفت

واردات ۱۰ میلیون مترمکعبی گاز از ترکمنستان در زمستان امسال/ تأمین گاز صنایع افزایش یافت ۱۴۰۱/۰۷/۰۸

سرپرست مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز گفت: در تیرماه امسال تست واردات ۱۰ میلیون مترمکعبی گاز از ترکمنستان انجام شده و در برنامه تأمین گاز زمستانه قرار دارد که علاوه بر سوآپ گاز، به میزان ۷.۵ تا ۱۰ میلیون مترمکعب نیز واردات گاز از ترکمنستان صورت بگیرد.

صنعت نفت

نقش محوری صنعت نفت در تقویت منافع مشترک اقتصادی ایران و عربستان ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

وزیر نفت گفت: ایران و عربستان دو قدرت بزرگ منطقه‌ای به‌شمار می‌آیند که همکاری آنها در گسترش امنیت، رونق اقتصادی و شکوفایی فرهنگی و اجتماعی جهان اسلام و شکل‌دهی به همکاری‌های بین‌المللی و انرژی اثرگذار خواهد بود و در این راه صنعت نفت می‌تواند نقش محوری در تقویت منافع مشترک اقتصادی دو ملت ایفا کند.

صنعت نفت

رکوردشکنی تولید و فروش در پلیمر آریاساسول ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

پلیمر آریاساسول با انتشار گزارش فعالیت شهریورماه خود نشان داد رکورد تولید و فروش را در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۲ نسبت به همه ادوار گذشته شکسته است.

صنعت نفت

نفتی که هرگز از بازارهای جهان حذف نشد ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

فراز و فرودهای ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس، صدور نفت را حتی برای یک روز هم قطع نکرد؛ حقیقتی که همه دیدند و باور کردند؛ آرزویی که تا همیشه بر دل دشمن ماند.

صنعت نفت

افزایش ۱۶ درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها در نیمه نخست ۱۴۰۲ ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: طی ۶ ماه نخست امسال با افزایش ۱۶ درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها نسبت به مدت مشابه پارسال رکوردی تازه در زمینه گازرسانی به نیرگاه‌ها ثبت شد.

صنعت نفت

آغاز حفاری‌های جدید شورون در ونزوئلا جهت تقویت تولید این کشور ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

شرکت شورون قصد دارد ۲۰۰ هزار بشکه در روز نفت تا پایان سال آینده میلادی از پروژه‌های خود در ونزوئلا تولید کند و این کار تنها با حفاری‌های بزرگ جدید امکان‌پذیر است.

صنعت نفت

عراق قانون جدیدی برای مالکیت نفت توسط شرکت‌های خارجی تصویب می‌کند ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

عراق با هدف استفاده از منابع نفتی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ارتقاء بخش نفت و گاز، شرکت‌های خارجی را در تولید نفت خود سهیم می‌کند.

صنعت نفت

پیش بینی افزایش قیمت نفت تا ۱۵۰ دلار ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی می‌کند قیمت نفت خام برنت به خاطر تقاضای بالا و کمبود عرضه تا ۱۵۰ دلار در هر بشکه افزایش یابد.

صنعت نفت

روسیه تحریم نفتی غرب را دور زد ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

روسیه توانسته تحریم‌های غرب علیه محموله‌های نفتی را خنثی کرده و در ماه آگوست بیش از سه چهارم نفت صادراتی این کشور از طریق دریا، بدون استفاده ازخدمات بیمه‌ای شرکت‌های غربی صادر شده است.

صنعت نفت

آمادگی برای افزایش ۳۶ هزار بشکه‌ای برداشت نفت از میدان‌های سپهر و جفیر ۱۴۰۲/۰۷/۰۱

مجری طرح توسعه میدان‌های سپهر و جفیر با اشاره به آمادگی برای تولید و بهره‌برداری از میدان‌های نفتی سپهر و جفیر گفت: تولید از این میدان‌ها ابتدا ۲۱ هزار بشکه در روز است که در پایان مرحله نخست به ۳۶ هزار بشکه خواهد رسید.

صنعت نفت

صنایع در صدر تامین برق کشور در نیمه نخست سال/ افزایش ۸.۲ درصدی مصرف برق صنایع نسبت به سال قبل ۱۴۰۲/۰۷/۰۱

بررسی‌ها نشان می‌دهد در فصل گرم سال جاری و برای نخستین بار در کشور میزان مصرف بخش صنعتی از بخش خانگی پیشی گرفت، اتفاقی که نسبت به سال‌های گذشته شرایط مطلوب تری را برای صنایع در حوزه تولید رقم زد.

© 2019 - All rights reserved