صنعت نفت ایران
1403/4/5
Tuesday
دانش صنعت نفت

مديريت پسماندهاي گازي در شركت مجتمع گاز پارس جنوبي با اجراي پروژه كنترل CO2 ۶ اسفند


نام لاتین:Waste Management in Pars Oil & Gas Co

کد مطلب:WW-011


مديريت پسماندهاي گازي بويژه در حجم انبوه از جمله موضوعات مهم در هر صنعت بزرگ است. بخش عمده اي از پسماندهاي گازي را CO2 تشکیل می دهد، حدود 99.8 درصد. در کار حذف  CO2 از جریان گازهای دودکش در شرکت مجتمع پارس جنوبی در مرکز توجه قرار گرفت. مونو اتانول آمین، MEA به عنوان کاربردی ترین حلال انتخاب شد و دو واحد آماده سازی گاز دودکش و حذف CO2 از جریان گازهای دودکش توسط نرم افزار Aspen Hysys شبیه سازی شد.


دانلود PDF

1690 مرتبه دانلود شده است.


برچسب‌ها


نظرات کاربران

یوسف اسدیان
مدیریت پسماندیکی از موضوعات مهم واساسی در هر صنعت ودر هر شرکتی است که بی توجهی به آن باعث تخریب وآلودگی محیط زیست میشود و هم چنین باعث آلودگی هوا میگردد.همه واحدهای صنعتی باید مجهز به واحد تصفیه پسماند ودفع زباله ونخولات باشند.سیستم مدیریت پسماند یک سیستم یکپارچه وهماهنگ میباشدکه باید از ابزارها وتکنولوژی های مدرن نهایت بهره‌برداری را برده ودر جهت مناسب از آنها استفاده نماید.این سیستم بایدزمینه یک محیط کاری سالم وپاک را برای کارکنان ومدیریت فراهم کند که این باعث انگیزه وروحیه مضاعف در آنها خواهد شد.
بهروز مومن زاده
آیا با توجه به در دست بودن گاز دی اکسید کربن خروجی از برج احیا نیازی به این شبیه سازی بود؟ گاز دی اکسید کربن خروجی از برج احیا نیازی را جمع آوری کنید بعد بروید سوراغ گاز دودکش.

نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

© 2019 - All rights reserved