صنعت نفت ایران
1403/3/27
Sunday
دانش صنعت نفت

بررسی تحلیل افزایش قیمت های نامتعارف در قراردادهای EPC از نوع قیمت مقطوع و ارائه راهکار در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ۲۱ مهر


نام لاتین:Increasing of Prices Impact on EPC Contracts

کد مطلب:EP-004


مزیت های قراردادهای EPC با مبلغ مقطوع از قبیل یکپارچی و هماهنگی بین طراحی  و اجرا، انتقال ریسک های فنی، هزینه ای و زمانی به پیمانکار و ... موجب شده تا در سالهای اخیر این نوع قراردادها در پروژه های صنعت نفت به صورت گسترده ای به کار گرفته شود. این در حالیست که در کنار مزایای فراوان روش مذکور، نوسانات متعارف به وجود آمده در قیمت فلزات و مواد اولیه در سالهای اخیر و برخی عوامل بین المللی منجر به افزایش قابل توجه در هزینه ها خصوصا در بخش P این قراردادها گشته و در نهایت ادعاهای متعدد پیمانکاران و عدم وجود راهکار قانونی مناسب برای کارفرمایان به جهت حل مشکل قراردادی این پیمانها را به دنیال داشته است. مشکل مذکور می توانست مزیت روش EPC را به نحوی تحت الشعاع قرار دهد.
معاونت امور مهندسی و ساخت داخل وزارت نفت در راستای رسالت و اهداف خود در صدد بر آمد تا به منظور مقابله با بحران به وجود آمده راهکار مناسبی ارائه نماید. در این ارتباط ضمن آنالیز قیمت قراردادهای EPC و تحلیل روند افزایش قیمت فلزات در سال های مورد بررسی، اطلاعات و نظرات کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران صاحبنظر در زیر مجموعه صنعت نفت پیرامون موضوع مورد بررسی، جمع آوری و بررسی گردید.


دانلود PDF

1123 مرتبه دانلود شده است.


برچسب‌ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

© 2019 - All rights reserved