صنعت نفت ایران
1403/3/2
Wednesday
دانش صنعت نفت

نگاهی بر تسهیلات ارزی فاینانس و ریفاینانس ۱۶ مهر


نام لاتین:Take over Finance And Re Finance

کد مطلب:FI-010


تامین مالی یکی از مباحث مهم در مدیریت مالی محسوب می شود بنابراین اهمیت وضرورت شناخت راههای تامین مالی شرکتها و طرحهای زیربنایی و سرمایه ای از کسی پوشیده نیست. تسهیلات بعنوان یکی از روشهای تامین مالی از طریق بدهی همواره مورد توجه می باشد. در این مقا ه ل با پرداختن به دو نوع از تسهیلات ارزی در بخش واردات به نامهای "فاینانس " و " ریفاینانس" به توضیح مفاهیم و شرایط ، الزامات و مزایای آنها می پردازیم.و در نهایت با بیان تفاوت این دو نوع تسهیلات مطلب را به پایان خواهیم برد.

با توجه به وضعیت خاص کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته و بحران های مالی ایجاد شده در سالهای اخیر در این کشورها امکان تامین سرمایه مورد نیاز برای اجرای پروژه های بزرک ، صادرات و واردات کالا و خدمات به راحتی فراهم نمی شود. درحالیکه سرمایه گذاری هنگفت در طرحهای زیر بنایی یک نیاز مبرم برای این کشورها محسوب می شود، به دلیل محدودیت حاکم بر منابع داخلی در دسترس و کافی نبودن درآمد دولت برای تشکیل سرمایه جهت تحقق اهداف توسعه ای ، صادرات و واردات و انجام پروژه های زیر بنایی ناچارند کسری سرمایه مورد نیاز خود را از منابع خارجی تامین نمایند. قرارداد فاینانس و ریفاینانس می تواند بعنوان راهی برای گذر از این مرحله راه گشا باشد . حال سوال اینجاست ، قرارداد فاینانس و ریفاینانس چیست؟

این فایل آموزشی شامل موارد ذیل می‌باشد:
1- مقدمه
2- جایگاه فاینانس و ریفاینانس
3- فاینانس بانکی چیست؟
4- تاریخچه فاینانس
5- واجدین شرایط استفاده از فاینانس
6- مبلغ تسهیلات فاینانس
7- دوره استفاده و بازپرداخت فاینانس
8- نحوه تامین هم ارز ریالی فاینانس
9- کارمزد تعهد (Commitment Fee) فاینانس
10- سود تسهیلات فاینانس
11- مراحل اعطای تسهیلات فاینانس
12- مزایای فاینانس
13- ریفاینانس چیست؟
14- روش های استفاده از ریفاینانس
15- مزایای استفاده از تسهیلات ریفاینانس

کاری از دکتر بهرام خیری عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز و مریم کیانی دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین


دانلود PDF

1640 مرتبه دانلود شده است.


برچسب‌ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

© 2019 - All rights reserved