صنعت نفت ایران
1402/12/2
Wednesday
آرشیو اخبار صنعت نفت

احتمال تشدید تنش‌ها در خاورمیانه قیمت نفت را افزایش داد ۱۴۰۲/۱۱/۱۶


به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، پس از اعلام برنامه واشینگتن برای تشدید حمله‌ها در خاورمیانه و در عین حال حمله پهپادهای اوکراینی به بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت روسیه در جنوب این کشور، قیمت نفت پس از افت شدید هفته گذشته، در معاملات روز دوشنبه (۱۶ بهمن‌ماه) افزایش یافت.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال در ساعت ۵ و ۱۱ دقیقه روز دوشنبه به وقت گرینویچ با ۳۶ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۶۹ سنت برای هر بشکه رسید.

نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲۵ سنت یا ۰.۴ درصد افزایش، ۷۲ دلار و ۵۳ سنت به ازای هر بشکه داد و ستد شد.

پس از آنکه داده‌های فراتر از حد انتظار بخش مشاغل آمریکا حاکی از آن بود که کاهش نرخ بهره می‌تواند از حد انتظار بیشتر باشد، هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته حدود ۷ درصد کاهش یافتند.

تحلیلگران مؤسسه آی‌ان‌جی در یادداشتی اعلام کردند که امید به آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و حماس یکی از عوامل کاهش میانگین هفتگی قیمت نفت بود.

پس از اینکه آمریکا در پاسخ به حمله به نیروهای آمریکایی در اردن، از برنامه‌اش برای حمله‌های بیشتر در خاورمیانه خبر داد، سرمایه‌گذاران درباره تشدید درگیری‌های خاورمیانه محتاط بودند.

ویوک دار، تحلیلگر کالاهای بانک مشترک‌المنافع روز دوشنبه در یادداشتی اعلام کرد: بازارهای نفت احتمالاً با ادامه کاهش خطرهای اختلال عرضه در خاورمیانه روبه‌رو خواهند بود و این شرایط قیمت نفت خام شاخص برنت را زیر ۸۰ دلار برای هر بشکه نگه می‌دارد.


تلگرام

برچسب‌ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

  • عبارات توهین آمیز و شخصی منتشر نخواهد شد.

 

© 2019 - All rights reserved