صنعت نفت ایران
1402/12/2
Wednesday
آرشیو اخبار صنعت نفت

تداوم تلاشها برای پایدار نگهداشتن شبکه برق کشور در زمستان پربرف ۱۴۰۲/۱۱/۱۴


 

به گزارش اویل اینداستری، از استانهای مختلف خبر می رسد که به رغم بارش شدید برف و کولاک در بسیاری از استانهای کشور، شبکه برق این مناطق با کمترین آسیب ناشی از این شرایط جوی مواجه شده و حرف اول و آخر این شرایط، پایداری شبکه برق در هر شرایطی ولو بحرانی است.

بر اساس گزارش‌های شرکت توانیر، در حالی که فعالیت گروههای امداد و اتفاقات صنعت برق کشور در استانهایی که تحت تاثیر این جریان جوی قرار گرفته برای ارتقای پایداری شبکه برق همچنان ادامه دارد تا هیچ نقطه ای از کشور حتی روستاهای دوردست که راههای مواصلاتیشان به سبب برف سنگین مسدود شده است، بدون برق نماند.

تعمیرات پیشگیرانه و اجرای به موقع اصلاحات شبکه موجب تاب آوری شبکه و مانع بروز خاموشی در شرایط برف و کولاک اخیر در آذربایجان شرقی شد. شرایط جغرافیایی حوزه خدمت رسانی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی به دلیل کوهستانی، سردسیری و صعب العبور بودن مسیرها به ویژه مسیرهای روستایی، همواره مترصد وقوع حوادث در شبکه های توزیع نیروی برق بوده و این موضوع، در اغلب شرایط بارش برف و کولاک شدید، منجر به مسدودی راه های مواصلاتی بسیاری از روستاها، واژگونی بخش هایی از شبکه و خاموشی ناخواسته می گردید.

وهاب رشت آبادی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در این خصوص اظهار داشت: خوشبختانه در سالهای اخیر با اجرای تعمیرات مکانیزه پیشگیرانه GPMS، انجام مستمر بازدیدها از شبکه و اطمینان از استحکام تیرهای برق در مسیرهای مختلف مناطق صعب العبور روستایی و همچنین اجرای به موقع اصلاحات شبکه های فشار متوسط و فشار ضعیف قبل از آغاز فصل بارش برف، تاب آوری شبکه در سطح شرکت را بسیار افزایش داده و این برنامه کاملاً عملیاتی، مانع بروز حوادث شبکه به هنگام بارش سنگین برف، کولاک و یخبندان در منطقه شده است.

وی با بیان اینکه طی روزهای اخیر بر اساس داده های سازمان هواشناسی، استان آذربایجان شرقی بیشترین میزان بارش برف نسبت به سایر استان های مناطق سردسیر کشور را شاهد بوده است، گفت: شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی با وجود تجهیز گروههای عملیاتی و آمادگی کامل برای هرگونه بحران ناشی از برف و کولاک، خوشبختانه در چهار ماه اخیر سال، خاموشی بی برنامه شبکه شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی ناشی از بارش برف و باران و تاثیر سایر عوامل جوی از جمله باد و طوفان در حد صفر بوده است.

معاون بهره برداری توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در پایان اظهار داشت: حتی در نواحی بسیار صعب العبور شرکت، از جمله در شهرستان های چاراویماق، ورزقان، کلیبر و هشترود که دارای روستاهای متعدد با مسیرهای سخت گذر هستند، علیرغم تغییرات جوی و طوفان و کولاک شدید در دو هفته اخیر، خوشبختانه هیچگونه خاموشی نداشته ایم.

پایداری شبکه برق خراسان شمالی با وجود بارش سنگین برف و کولاک

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی نیز خبر از پایداری کامل شبکه برق استان علی رغم بارش شدید برف و کولاک خبر داد.

در پی وقوع طوفان و کولاک شدید در شهرستان های گرمه و جاجرم و هم چنین شهرهای مجاور از جمله درق و ایور، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: با شروع ناگهانی باد و طوفان در بخشهایی از شهرستانهای گرمه و جاجرم و هم چنین شهرهای اطراف، برخی از تاسیسات شبکه های توزیع برق به علت افتادن درختان بر روی آن ها دچار آسیب شد که با اعزام تمامی تیم های عملیاتی، خدمت رسانی گسترده برای پایداری شبکه برق شکل گرفت.

حسن چاهی با بیان این که هم زمان با اعلام قطعی برق در شهرستان های اشاره شده، این شرکت اقدام به تشکیل ستاد بحران فوری در مرکز دیسپاچینگ این شرکت کرد،گفت: دستور خدمات رسانی برای پایداری شبکه های برق آسیب دیده به همه گروه های اجرایی و فنی استان صادر شده است و خوشبختانه با اقدام بموقع این شرکت، شبکه برق شهرستان های گرمه و جاجرم و هم چنین کل استان در حال حاضر از پایداری کامل برخوردار است و همه نیروهای عملیاتی در آماده باش کامل هستند.

وی هم چنین با اشاره به برودت هوا و سرعت بالای وزش باد در استان افزود: با توجه به تشکیل ستاد بحران در شرکت، برنامه ریزی دقیق و همه جانبه ای برای جلوگیری از هر گونه پیشامدی فراهم شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی در پایان ضمن تقدیر از همراهی شهروندان مناطق یاد شده، خاطر نشان کرد: با توجه به وقوع حوادث غیر مترقبه و به وجود آمدن پیشامدهای احتمالی، نیروهای عملیانی این شرکت در سریع ترین زمان ممکن اقدام به رفع مشکل خواهند کرد.

پایداری شبکه های توزیع برق گیلان در پی بارش برف و وزش باد شدید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از پایداری تمامی شبکه های توزیع برق با وجود بارش برف و وزش باد شدید در ارتفاعات استان خبر داد.

مهدیزاده گفت: از ابتدای امسال با برنامه ریزی لازم پایداری شبکه های توزیع برق گیلان به بالاترین حد ممکن رسید تا در زمان وقوع بحران ها بر خلاف سالیان گذشته کمترین نا پایداری برای مشترکین حادث شود.

وی افزود: عطف به بارش برف در استان گیلان که از غروب روز چهارشنبه گذشته (١١ بهمن) در ارتفاعات استان آغاز شد بیش از 180 گروه عملیاتی این شرکت در سطح استان در حالت آماده باش بودند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان افزود با جمیع اقدامات پیشگیرانه انجام شده خوشبختانه در سطح استان شاهد مشکل عمده ای نبودیم و تنها خاموشیهای موردی اتفاق افتاد که با اعزام و اقدام سریع پرسنل پر تلاش این شرکت مشکل برطرف شده و در حال حاضر تمامی شبکه های توزیع برق استان گیلان پایدار هستند.

برق رسانی بدون وقفه در مشهد با وجود بارش برف

با وجود بارش برف سنگین، و شرایط نامساعد جوی در روز شنبه ، تلاش بی وقفه کارکنان شرکت توزیع برق مشهد مانع از هرگونه قطعی و خاموشی در برق رسانی به شهروندان شده است.

عباس آذری معاون بهره برداری و نگهداشت شرکت توزیع برق مشهد در این خصوص گفت: با توجه به پیش بینیهای هواشناسی مبنی بر بارش برف، ستاد بحران شرکت از چند روز قبل در حالت آماده باش قرار گرفت و تمهیدات لازم برای مقابله با هرگونه مشکل احتمالی اندیشیده شد.

وی افزود: با تلاش شبانه روزی و بی وقفه کارکنان شرکت، علی رغم بارش سنگین برف سنگین ، تاکنون هیچ گونه قطعی و خاموشی گسترده در برق رسانی به مشترکین در سطح شهر مشهد رخ نداده است.

آذری ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی شهروندان در این شرایط جوی گفت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل در شبکه برق، مراتب را از طریق سامانه ١٢١ به اطلاع شرکت توزیع برق مشهد برسانند.

شبکه برق استان کردستان با وجود بارش سنگین برف در پایداری کامل است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از پایداری شبکه توزیع برق استان با وجود بارش سنگین برف در بسیاری از نقاط استان خبر داد.

پایداری شبکه برق در استان خراسان رضوی

بهشتیان مدیر امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی گفت: با توجه به اعلام هشدار هواشناسی مبنی بر بارش برف و برودت هوا در روز گذشته و احتمال بروز حوادث قطع برق در سطح استان با برنامه ریزی انجام شده و آمادگی گروههای اجرایی در ٣٢ مدیریت برق شهرستان، در حال حاضر برق به صورت پایدار در سراسر استان خراسان رضوی تأمین و به مشترکین خدمت رسانی می شود.

وی افزود : طی روز جمعه بر اثر بارش برف، خاموشیهای پراکنده در بخش هایی از شهرستانهای سبزوار، تایباد، چناران، جوین، جغتای، خوشاب، تربت جام، بردسکن و درگز رخ داد که با تلاش همکاران مرتفع و در در حال حاضر برق به صورت پایدار در سراسر استان خراسان رضوی جریان دارد.

بازگشت پایداری به شبکه برق روستاهای لرستان

طبق گزارش توانیر، شبکه برق تمامی روستاهای استان لرستان که بر اثر بارش برف سنگین دچار اختلال شده بود با تلاش بی وقفه کارکنان توزیع برق لرستان برق دار و تمامی خطوط برق به حالت پایدار بازگشته است.


تلگرام

برچسب‌ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

  • عبارات توهین آمیز و شخصی منتشر نخواهد شد.

 

© 2019 - All rights reserved