صنعت نفت ایران
1402/9/12
Sunday
آرشیو اخبار صنعت نفت

روسیه صادرات سوخت به چین را افزایش داد ۱۴۰۱/۰۸/۳۰


 

به گزارش اویل اینداستری به نقل از راشاتودی، اداره کل گمرک چین روز یکشنبه در گزارشی اعلام کرد که محموله‌های گاز و نفت روسیه به چین طی ماه‌های ژانویه تا اکتبر سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال 2021 رشد قابل توجهی داشته است.

بر اساس داده‌های این اداره، واردات گاز طبیعی مایع (LNG) چین با جهش 32 درصدی در سال به 4.98 میلیون تن رسید. از نظر دلاری، این افزایش 157 درصد بوده و از 5.3 میلیارد دلار فراتر رفته است.

روسیه در حال حاضر چهارمین تامین کننده LNG چین پس از استرالیا، قطر و مالزی است. در حالی که داده ها نشان می دهد که واردات سوخت چین از قطر نیز در 10ماه اول سال جاری میلادی رشد داشته، محموله ها از استرالیا و مالزی کاهش یافته است.

 

در حالی که اداره گمرک چین در حال حاضر حجم فیزیکی واردات گاز خط لوله را فهرست نمی کند، داده های آن نشان می دهد که ارزش جریان گاز وارداتی از خط لوله روسیه در ژانویه تا اکتبر 2022 با 182 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال 2021 به 3.1 میلیارد دلار رسیده است.

این آمار نشان می‌دهد که روسیه پس از ترکمنستان (8.23 میلیارد دلار) دومین صادر کننده گاز خط لوله به این کشور آسیایی بوده است.

واردات نفت چین از روسیه نیز در این دوره افزایش یافت و با حدود 9.5 درصد رشد به 71.97 میلیون تن رسید. این واردات بر حسب دلار 53 درصد افزایش یافت و به 49.19 میلیارد دلار رسید.

همانطور که از داده های منتشر شده بر می‌آید، روسیه در هر دو ماه اکتبر و سپتامبر دومین تامین کننده بزرگ نفت چین بود.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی با فروش 73.76 میلیون تن سوخت به چین به قیمت 55.5 میلیارد دلار در فاصله ژانویه تا اکتبر همچنان پیشتاز است.

چین واردات انرژی خود را از روسیه افزایش داده است، زیرا از تخفیف هایی که مسکو در اوایل سال جاری میلادی برای تضمین خریداران نفت و گاز ارائه کرده بود، استفاده کرده است.

این در حالی صورت گرفته است که بسیاری از واردکنندگان سنتی از روسیه در بحبوحه تحریم‌های غرب، از واردات کالا از این کشور خودداری کردند.

 


تلگرام

برچسب‌ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

  • عبارات توهین آمیز و شخصی منتشر نخواهد شد.

 

© 2019 - All rights reserved