صنعت نفت ایران
1399/5/21
Tuesday
آرشیو اخبار صنعت نفت

به دلیل نفت ارزان 35 درصد ارزش سهام اکسون موبیل افت کرد ۱۳۹۹/۰۵/۱۰


به گزارش اویل اینداستری به نقل از رویترز، شرکت اکسون موبیل آماده کاهش هزینه ها و اخراج کارکنانش می شود. این شرکت سعی می‌کند سود سهام 8 درصدی خود را حفظ کند. 

 هنوز مشخص نیست این تعدیل نیرو چقدر شدید باشد. بزرگترین شرکت نفت آمریکا بودجه خود را در سال جاری میلادی 30 درصد در ماه آوریل کاهش داده است. اقدامات مدیر عامل این شرکت در رونق تقاضا و افزایش فروش سرمایه‌ها موفقیت‌آمیز نبود  و ضرر و زیان این شرکت رو به افزایش است.

اکسون در روز جمعه اعلام کرد انتظار دارد 2.63 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ضرر کرده باشد که نتیجه قیمت پایین نفت و تولید کمتر است. سهام این شرکت 35 درصد تا امروز در سال جاری کاهش یافته چون همه گیری ویروس کرونا تقاضا برای سوخت را پایین آورده است.

 شرکت اکسون با فعالیت‌های تولیدی خود در سال جاری میلادی درآمد کافی برای پرداخت سود سهام نخواهد داشت. این شرکت تا حالا 18 میلیارد دلار برای افزایش نقدینگی وام گرفته است.

 شرکتهای رقیب اکسون، یعنی بریتیش پترولیوم، رویال داچ شل و توتال، جمعا 45 میلیارد دلار از ارزش سرمایه های نفت و گاز خود را از دست داده اند.

 انتظار می رود قیمت انرژی تا سالها در همین سطح پایین باقی بماند بنابراین مدیرعامل اکسون تصمیم گرفته هزینه های خود را کاهش داده و از تعداد کارکنانش کم کند.

 شرکت اکسون در ماه آوریل بودجه هزینه های سرمایه ای خود را تا 23 میلیارد دلار پایین آورد که 10 میلیارد دلار پایین‌تر از آغاز سال جاری میلادی و پایین ترین رقم طی چهار سال گذشته بود.


تلگرام

برچسب‌ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

  • عبارات توهین آمیز و شخصی منتشر نخواهد شد.

 

© 2019 - All rights reserved