صنعت نفت ایران
1399/4/12
Thursday
آرشیو اخبار صنعت نفت

تولید نفت از بزرگترین میدان نفتی غرب اروپا توسط نروژ افزایش می یابد ۱۳۹۹/۰۴/۰۸


به گزارش اویل اینداستری به نقل از بلومبرگ، در شرایطی که اوپک و متحدانش تولید خود را به شدت پایین آورده اند، نروژ تولید نفت از میدان نفتی یوهان اسوردروپ را افزایش می دهد.

برنامه بارگیری نفت از این میدان نفتی نشان می دهد در ماه اوت 4.4 میلیون بشکه معادل 465 هزار بشکه در روز از میدان نفتی یوهان اسوردروپ بارگیری خواهد شد. تولید نفت این میدان نفتی در ماه جولای 429 هزار بشکه خواهد بود.

شرکت نفت دولتی اکویینر نروژ قول داده بود با اوپک و متحدانش در کاهش تولید همکاری کرده و تولید از این میدان نفتی را 20 درصد در ماه ژوئن پایین بیاورد. هدف از این کاهش تولید متعادل کردن دوباره بازار نفت و افزایش قیمت آن است.

این اولین بار از سال 2002 است که نروژ متعهد می شود طبق یک قرارداد بین المللی تولید نفت خود را کاهش دهد. بازار نفت با کاهش تقاضا در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا رو به روست. دولت نروژ قبلا اعلام کرده بود تولید نفت این کشور در ماه ژوئن 1.609 میلیون بشکه در روز خواهد بود و در طول نیمه دوم 2020 به 1.725 میلیون بشکه در روز می رسد.

تولید از میدان نفتی اسوردروپ در ماه جاری میلادی 376 هزار بشکه خواهد بود که کمتر از اوج 470 هزار بشکه ماه آوریل است.اکویینر اجازه دارد حدود 416 هزار بشکه در روز در سه ماهه سوم و چهارم سال جاری میلادی از این میدان نفتی تولید داشته باشد.

روسیه، یکی از اعضای اصلی اوپک پلاس، صادرات نفت اورال خود را به پایین‌ترین حد طی یک دهه گذشته رسانده و حتی عراق هم که معمولاً تعهدی به قرارداد کاهش تولید نداشت، به این قرارداد پایبند مانده است.صادرات نفت اورال روسیه 40 درصد در ماه آینده پایین می آید و 785 هزار بشکه در روز خواهد بود.

 


تلگرام

برچسب‌ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

  • عبارات توهین آمیز و شخصی منتشر نخواهد شد.

 

© 2019 - All rights reserved