1397/7/23
Monday
آرشیو اخبار

مجوز شورای اقتصاد برای بازسازی نیروگاه‌های فرسوده ۱۵ شهریور


مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی از صدور مجوز شورای اقتصاد برای بازسازی نیروگاه‌های فرسوده خبر داد.

محسن طرزطلب ضمن بیان این خبر اظهار کرد: مطابق ماده 12 قانون رفع موانع تولید و از محل منابع مالی صرفه جویی در انرژی، زمینه بازسازی و نوسازی 13 نیروگاه بخاری و یک نیروگاه گازی با استفاده از مصوبه شورای اقتصاد فراهم خواهد شد.

وی افزود: شرکت‌های تولید نیروی برق با توجه به دارایی‌های موجود موظف‌اند، برنامه‌های عملیاتی جهت بهسازی، نوسازی و یا بازنشستگی نیروگاه‌های تحت نظارت و محل تأمین منابع مالی مربوطه را اعلام و اقدام نمایند.

طرزطلب در گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق در نیروگاه شهید رجایی خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت گرفته، اموال و دارایی‌های شرکت‌های مدیریت تولید درحال انتقال به شرکت‌های تولید برق است و همچنین بدهی‌های نیروگاه‌هایی که درلیست واگذاری هستند، در حال پرداخت است.

وی بر لزوم حصول اهداف و وظایف محول به شرکت‌های تولید در زمینه بنگاه داری، ورود به بازار برق، نوسازی و بهسازی نیروگاه‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های موجود جهت احداث نیروگاه‌های جدید در کشور، شرکت‌های تولید نیروی برق، می‌توانند بر طبق قانون بخشی از منابع مالی برای احداث نیروگاه را به نوسازی و بهسازی نیروگاه‌های قدیمی اختصاص دهند.

طرزطلب افزود: انتظار می‌رود با تشکیل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، وضعیت نقدینگی سر و سامان یابد و منابع مالی بیشتری نسبت به گذشته در اختیار شرکت قرار گیرد که این روند تا مهرماه سال جاری نهایی و باعث جهش درآمدی مهمی در صنعت تولید برق خواهد شد.

وی افزود: با در اختیار گرفتن منابع مالی بیشتر، این شرکت قادرخواهد بود برای خرید قطعات نیروگاهی، شارژ انبارها و تضمین انعقاد قراردادهای جدید از طریق شرکت‌های تابعه اقدام نماید.

براساس گزارش وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت برق حرارتی ضمن برتاکید بر صرفه جویی در محل هزینه‌ها، اظهار داشت: تمهیداتی باید فراهم شود تا همه بدهی و مطالبات به پیمانکاران تا پایان سال پرداخت شود.

وی از همگرایی و همدلی شرکت‌های تولید و مدیریت تولید جهت پیاده‌سازی وظایف و اهداف وزارت نیرو در عرصه صنعت تولید برق تقدیرکرد و اظهار امیدواری کرد تا قبل از اردیبهشت ماه 96، پروسه تعمیرات نیروگاهی با موفقیت به اجرا درآید.

منبع: ایسنا


تلگرام

برچسب ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • نظر

  • عبارات توهین آمیز و شخصی منتشر نخواهد شد.

 

Designed & Developed by NOAD.DIGITAL Your Digital Partner