1397/8/25
Friday
دانش صنعت نفت

روش اجرایی شرکت Van Ooord در یکی از پروژه های کابل گذاری دریایی ۱۳۹۵/۴/۱۷


نام لاتین:Van Oord-Outline Method Statement Submarine Export Cable Installation

کد مطلب:OF-031


اجرای کابل های دریایی، بسیار پیچیده و چالش برانگیز است. به غیر از پیچیدگی نصب کابل های دریایی، اجرای کار نیز، پر خطر می باشد. کابل های دریایی می بایستی بدون هرگونه شکستگی و آسیب دیدن اجرا گردد. زمین بستر برای کابل گذاری برای هر بستری متفاوت می باشد. خطرات در ملاحظات طراحی می بایستی ملحوظ گردند، خطراتی مثل حوادث طبیعی به مانند زلزله و فعالیت های آتشفشانی. فعالیت های انسانی از قبیل فعالیت های ماهیگیری نیز می توانند مشکلاتی را در این خصوص به وجود آورند.

امروزه، اجرای پروژه های کابل گذاری دریایی توسط روبات ROV هایی که کار خزیدن و شیار زنی و دفن کردن کابل های زیر دریایی را بر عهده دارند صورت می پذیرد.

هر پروژه نصب کابل گذاری ممکن است با پروژه کابل گذاری دریایی دیگر متفاوت باشد. تلاش های بسیاری باید انجام شود تا برنامه مناسب برای پروژه های اجرای کابل گذاری دریایی از نقطه نظر طراحی  و اجرا صورت صورت پذیرد. انواع کابل های دریایی عمدتا عبارتند از:

  • کابل های فیبر نوری Fiber Optic Cables
  • کابل های برق  Power Cables
  • کابل های ترکیبی Composite Cables

می بایستی تلاش گردد حتی الامکان از شروع تا پایان فعالیت های کابل گذاری دریایی به صورت پیوسته و بدون انقطاع اجرا گردد. فعالیت هایی مانند پشتیبانی ساحلی، شکستن سنگ ها، دفن عمیق در ساحل تا خوابانیدن کابل در آبهای کم عمق و شیار زنی برای مدفون کردن کابل های دریایی در آبهای عمیق. کابل گذاری دریایی را می توان در عمق های مختلفی انجام داد که بر حسب عمق آب می توان دسته بندی زیر را در این خصوص قائل شد:

Shore end
Shallow Waters
Continental Shelf
Transition Zone
Deep Waters

0 – 15 meters
15 – 65 meters
15 – 1,000 meters
1,000 – 2,000 meters
more than 2,000 meters

 

 

 
در این فایل آموزشی با عنوان Van Oord-Outline Method Statement Submarine Export Cable Installation شما با روش اجرای یکی از پروژه های شرکت معتبر Van Oord در خصوص کابل های دریایی آشنا می شوید.
 
دانلود فایل
 
 


برچسب ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • نظر

Designed & Developed by NOAD.DIGITAL Your Digital Partner