صنعت نفت ایران
1399/7/29
Tuesday
آرشیو اخبار صنعت نفت

طوفان دلتا فعالیت های پالایشگاهی در آمریکا را مختل کرد ۱۳۹۹/۰۷/۲۰


به گزارش اویل اینداستری به نقل از رویترز، طوفان دلتا باعث قطعی برق، توقف فعالیت در پالایشگاه‌های گالف کوست آمریکا و بسته شدن بنادر صادرات نفت شده است.

 پس از بارش های شدید طوفان دلتا که یک طوفان درجه دو معرفی شده با بادهایی با سرعت 161 کیلومتر در ساعت در لوییزیانا، حدود 700 هزار خانه و کسب و کار در ایالت‌های گالف کوست در روز شنبه با قطعی برق مواجه بودند.

 بادهای شدید طوفان دلتا سقف خانه‌ها را نابود کرده، باعث قطعی برق شده و فعالیت‌های انرژی تا بندر پورت آرتور تگزاس در 105 کیلومتری غرب مرکز بارش‌ها را مختل کرده است.

برق پالایشگاه توتال با ظرفیت 225500 بشکه در روز قطع شده، پالایشگاه شرکت والرو انرژی با ظرفیت 335 هزار بشکه در روز برج خنک کننده خود را از دست داده و موتیوا انترپرایز یکی از واحدهای پالایشگاه 607 هزار بشکه‌ای خود را در بحبوحه طوفان تعطیل کرده است.

سه پالایشگاه دیگر لوئیزیانا که در مسیر طوفان قرار داشتند، قبلاً برای تعمیرات یا به خاطر آسیب‌هایی که از طوفان قدرتمند شش هفته پیش خورده بودند تعطیل شده‌اند. این پالایشگاه‌ها متعلق به شرکت‌های سیتگو پترولیوم و فیلیپس66 هستند.

اطلاعات گارد ساحلی آمریکا نشان می‌دهد بنادر نفت و پتروشیمی از «بومونت» تگزاس گرفته تا «لیک چارلز» لوئیزیانا قبل از طوفان بسته شده بودند و هنوز هم فعالیت خود را آغاز نکرده‌اند. بنادر هوستون و گالوستون باز هستند و به فعالیت معمول خود ادامه می‌دهند.

 طوفان دلتا بیشتر تولید نفت دریایی در خلیج مکزیک را متوقف کرده و 62 درصد از تولید گاز این منطقه را هم مختل کرده‌است. کارکنان بیش از 280 سکوی نفتی و چاه‌های حفاری قبل از طوفان تخلیه شده بودند.

 بررسی خسارت های به وجود آمده، بازگرداندن کارگران و آغاز تولید معمولاً چند روز پس از پایان طوفان طول می‌کشد.


تلگرام

برچسب‌ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

  • عبارات توهین آمیز و شخصی منتشر نخواهد شد.

 

© 2019 - All rights reserved