صنعت نفت ایران
1398/1/6
Tuesday
آرشیو اخبار

فشار گروه‌های سیاسی مانع توسعه صنعت نفت اندونزی شد ۱۴ اسفند


جاپ کالکمن، امروز (یکشنبه، ۱۳ اسفندماه) در نشست تخصصی الگوی قراردادی توسعه صنعت بالادستی نفت و گاز ایران؛ تحولات و چشم اندازها، به اندونزی و مکزیک به عنوان کشورهایی که برای جذب سرمایه و تحول صنعت نفت خود نسبت به ایجاد تغییراتی در رویکردهای خود اقدام کردند، اشاره کرد و گفت: این تغییرات در اندونزی سطحی و ناموفق بود، زیرا نتوانست به ایجاد شفافیت و بهبود فرآیندها بینجامد.

وی فشار گروه‌های سیاسی مختلف در اندونزی را از جمله عوامل تاثیرگذار بر ناکامی در ایجاد تحول در صنعت نفت این کشور عنوان کرد.

سهامدار و رئیس بخش انرژی و مدیریت واحدهای نیروگاهی شرکت مشاوره‌ مدیریت آرتور دی لیتل، در ادامه به کشور مکزیک اشاره کرد و افزود: این کشور هم مانند ایران ظرفیت نفتی دارد و دولت این کشور درباره چگونگی صدور مجوز برای فعالیت شرکت‌های خارجی در صنعت نفت با چالش‌هایی رو‌به‌رو  و از  کاغذبازی (بوروکراسی) زیاد در رنج بود.

کالکمن عنوان کرد: در مکزیک تلاش کردند در بخش‌های مختلف تغییرات اساسی ایجاد کنند تا شرایط برای فعالیت شرکت‌های خارجی و جذب سرمایه تسهیل شود.

وی گفت: البته مکزیک بلافاصله پس از تغییرات به موفقیت دست نیافت، اما به تدریج و با پیشبرد تغییرات، نشانه‌های موفقیت ظاهر شد و این روند مطلوب ادامه یافت.

سهامدار و رئیس بخش انرژی و مدیریت واحدهای نیروگاهی شرکت مشاوره‌ مدیریت آرتور دی لیتل در ادامه به تغییر رویکرد ایران در قراردادهای نفتی اشاره کرد و افزود: ایران می‌تواند با بهره‌مندی از این الگوی جدید قراردادی، به منظور توسعه صنعت نفت خود همکاری خوبی در سطح جهان برقرار کند.

نشست تخصصی الگوی قراردادی توسعه صنعت بالادستی نفت و گاز ایران؛ تحولات و چشم‌اندازها، صبح امروز در کنگره بین‌المللی اکتشاف و تولید و کنگره بین المللی صنعت حفاری ایران به ریاست رضا دهقان، مسئول هماهنگی قراردادهای بالادستی شرکت ملی نفت ایران آغاز به کار کرده و در حال برگزاری است.


تلگرام

برچسب ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • نظر

  • عبارات توهین آمیز و شخصی منتشر نخواهد شد.