صنعت نفت ایران
1397/12/28
Tuesday

اخبار

صنعت نفت

هفتمین مرحله عرضه نفت خام در بورس انرژی ۲۷ اسفند

امروز برای آخرین بار در سال ۱۳۹۷ و همچنین طی هفتمین مرحله، نفت خام سبک در بورس انرژی عرضه می‌شود. این عرضه‌ها در سال ۱۳۹۸ هم ادامه خواهد داشت.

صنعت نفت

قیمت نفت کاهش یافت ۲۷ اسفند

کند شدن رشد اقتصاد جهانی سبب شد قیمت نفت کاهش یابد، اما کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش سبب شد این افت قیمت محدود باشد.

صنعت نفت

اهرم هندی‌ها در چانه زنی با آمریکا برای ادامه واردات نفت ایران ۲۶ اسفند

واشنگتن با درخواست از هند برای قطع واردات نفت ونزوئلا، ممکن است تمایلش را برای تسهیل تحریم‌ها علیه ایران برای دهلی نو که سومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان است، نشان داده باشد و هند نیز از این درخواست به عنوان اهرمی در مذاکراتش برای تمدید معافیت و ادامه خرید نفت ایران استفاده خواهد کرد.

صنعت نفت

اوپک آمریکایی در راه است؟! ۲۵ اسفند

برنامه‌های بلندپروازانه ابر غول‌های انرژی آمریکایی برای رشد نفت شیل در آینده ممکن است به آنها اجازه دهد عمده تولید نفت شیل آمریکا و در نتیجه قیمت نفت سبک در بازارهای خارجی را کنترل کنند و عملکردی مشابه اوپک پیدا کنند.

صنعت نفت

صادرات نفت ونزوئلا از سر گرفته شد ۲۳ اسفند

بندر خوزه که پایانه صادراتی اصلی نفت ونزوئلا است، فعالیتش را از سرگرفت و یک محموله نفت خام برای نخستین بار از زمانی که خاموشی فعالیت‌های این بندر را از هفته گذشته متوقف کرد، ارسال شد.

صنعت نفت

قیمت نفت رکورد زد ۲۳ اسفند

قیمت نفت برنت روز پنج‌شنبه تحت تاثیر ادامه کاهش عرضه از سوی صادرکنندگان عضو اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا به بالاترین رکورد خود در سال ۲۰۱۹ صعود کرد.

صنعت نفت

تمدید توافق کاهش تولید نفت تا پایان 2019 ۲۲ اسفند

رسانه‌های خبری روسیه اعلام کردند که عربستان پیشنهاد کرده است توافق جهانی کاهش تولید نفت تا پایان سال جاری میلادی تمدید شود.

صنعت نفت

قیمت فروش رسمی نفت ایران افزایش یافت ۲۲ اسفند

شرکت ملی نفت ایران قیمت فروش رسمی چهار گرید نفت خام ایران برای بارگیری در آوریل به مقصد آسیا را افزایش داد.

صنعت نفت

افزایش ۱۸ سنتی قیمت نفت در بازارهای جهانی ۲۲ اسفند

قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تأثیر ادامه کاهش عرضه از سوی اعضای اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا افزایش پیدا کرد.

صنعت نفت

ابتکار ایران برای دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا ۲۲ اسفند

ایران در ابتکاری جدید در جست‌وجوی نفتکش‌های دست دوم برای جایگزین کردن ناوگان فرسوده خود و حفظ جریان صادرات نفت با وجود تحریم‌های آمریکا است.

صنعت نفت

فرصت های شغلی شرکت Saipem ۲۲ اسفند

فرصت های شغلی شرکت Saipem -سیزده مارس 2019

صنعت نفت

دانش پارس جنوبی در رگ‌ شرکت‌های ایرانی / برگ برنده ایران در زمان تحریم نفتی ۲۱ اسفند

طی راه ۲۰ساله در توسعه پارس جنوبی موجب شد تا امروز شرکت‌های ایرانی در مدیریت پروژه‌های کلان در بخش بالادستی نفت و گاز توانمند شوند و از این توانمندی امروز بتوانیم به‌عنوان برگ برنده تحریم‌های نفتی ایران در مسیر توسعه صنعت نفت و گاز بهره بگیریم.

صنعت نفت

فرصت های شغلی شرکت Petrofac در امارات ۲۰ اسفند

فرصت های شغلی شرکت Petrofac در امارات- 11 مارس 2019

صنعت نفت

صعود قیمت نفت در پی اتمام حجت عربستان ۲۰ اسفند

قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر اظهارات وزیر انرژی عربستان سعودی در خصوص ادامه کاهش تولید اوپک پلاس تا تابستان و افت شمار دکل‌های حفاری آمریکا افزایش پیدا کرد.

صنعت نفت

ثبت شرکت نفت ستاره خلیج فارس در سامانه بورس ۲۰ اسفند

‌مدیر بازرگانی شرکت نفت ستاره خلیج فارس اعتماد به شرکت ها و تولیدکنندگان داخلی و دانش بنیان در تامین مواد و قطعات مورد نیاز این پالایشگاه را یکی از دستاوردهای بزرگ در سال حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد.