صنعت نفت ایران
1398/8/28
Tuesday

اخبار صنعت نفت

صنعت نفت

چالش جدی تقاضای نفت برای اوپک در ۲۰۲۰ ۲۷ آبان

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود نوشت کشورهای ائتلاف اوپک+ با چالشی بزرگ در ۲۰۲۰ مواجه هستند چون انتظار می‌رود تقاضا برای نفت خام آنها به شدت کاهش یابد.

صنعت نفت

صادرات خالص نفت آمریکا به ۷۵۰ هزار بشکه در روز می‌رسد ۲۷ آبان

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا صادرات خالص نفت این کشور در ۲۰۲۰ احتمالا به ۷۵۰ هزار بشکه در روز می رسد.

صنعت نفت

پیشنهاد جدید جایگاه‌داران به وزارت نفت/ علت صف‌های طولانی بنزین چه بود؟ ۲۷ آبان

مشاور عالی انجمن مالکین جایگاه‌های سوخت کشور گفت: پیشنهاد جایگاه‌داران این است که بابت مطالبات معوقه خود و تعدیل‌های سال ۹۷، وزارت نفت سوخت به جایگاه‌ها تحویل دهد؛ با اجرای این پیشنهاد، مشکلات کاهش خواهد یافت.

صنعت نفت

روحانی: گرانی بنزین به نفع مردم است/ نگذاشتیم بنزین ۵هزار تومان شود/واریز کمک حمایتی اوایل آذر ۲۴ آبان

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت و اهمیت اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین و کمک به خانوارهای ضعیف و متوسط کشور از محل درآمد حاصل از آن،گفت: این کار به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه بوده و می‌تواند در حل مشکلات آنان مفید و موثر باشد.

صنعت نفت

رشد تقاضای نفت جهان از ۲۰۲۵ کُند می‌شود ۲۲ آبان

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد انتظار می رود رشد تقاضای نفت جهان از ۲۰۲۵ با بهبود کارایی سوخت و افزایش استفاده از خودروهای برقی کُند شود.

صنعت نفت

تامین منابع مالی ۲ واحد پتروشیمی مکران از خط اعتباری ایران و چین ۲۰ آبان

مدیرعامل شرکت پتروعمران مکران از توافق برای استفاده از خط اعتباری ایران و چین جهت ساخت واحدهای ۲ و ۳ پتروشیمی نگین مکران خبر داد و گفت: بندرچابهار نسبت به بندرعباس ۲۲۰۰ کیلومتر نزدیکتر به بازارهای هند و چین است.

صنعت نفت

افزایش ۲.۲ میلیارد بشکه ای نفت قابل استحصال ایران با کشف مخزن نام‌آوران ۲۰ آبان

وزیر نفت از افزایش ۲.۲ میلیارد بشکه ای نفت قابل برداشت ایران خبر داد و گفت: مخزن جدید نفتی به پاس تلاش های نام آوران گمنام مخزن نام آوران نامیده می شود.

صنعت نفت

استخدام 9 ردیف شغلی برای کارشناسان/ کارشناسان ارشد DCC- HSE- سیویل - پایپینگ - برق - کنترل پروژه و ... در یک شرکت بزرگ پیمانکاری در حوزه نفت و گاز و صنعت و معدن و ساختمان ۱۸ آبان

یک شرکت بزرگ پیمانکاری در حوزه نفت و گاز و صنعت و معدن و ساختمان از کارشناسان/ کارشناسان ارشد DCC- HSE- سیویل - پایپینگ - برق - کنترل پروژه و ... دعوت به همکاری می نماید.

صنعت نفت

استخدام 6 ردیف شغلی برای کارشناسان/ کارشناسان ارشد در یک شرکت رتبه یک نفت و گاز (جهت فعالیت در تهران و محل پروژه) ۱۸ آبان

یک شرکت رتبه یک نفت و گاز از کارشناسان/ کارشناسان ارشد جهت فعالیت در تهران و محل پروژه (خانم/ آقا) دعوت به همکاری می شود.

صنعت نفت

صادرات گاز مایع ایران به چین ادامه یافت ۱۷ آبان

صادرات LPG ایران به چین در نوامبر ادامه یافت اما تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا و فعالیت‌های تعمیراتی، در مقایسه با حدود ۱۲ محموله در ژوئن کاهش داشت.

صنعت نفت

نامه هشدارآمیز ایران به IMO درباره حمله به نفتکش‌ها ۱۷ آبان

سفارت ایران در لندن در نامه‌ای به سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) با ابراز نگرانی نسبت به حملاتی که از آوریل دستکم به سه ابرنفتکش ایرانی صدمه زده است، خواستار همکاری منطقه‌ای برای پرداختن به این نگرانی‌ها شد.

صنعت نفت

درآمد نفتی ۶۰ میلیارد دلاری ایران در سال میلادی گذشته ۱۵ آبان

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) میزان درآمدهای نفتی ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی را ۶۰.۲ میلیارد دلار برآورد کرد.

صنعت نفت

توقف بخشی از تولید گاز در فاز ۱۶ پارس جنوبی/ علت توقف تولید: نشتی گاز به دریا ۱۵ آبان

با شکستگی و نشتی خط لوله انتقال گاز فاز ۱۶ پارس جنوبی، بخشی از تولید این فاز متوقف شد.

صنعت نفت

آمریکا واقعاً چقدر نفت دارد؟ ۱۳ آبان

شرکت های آمریکایی با کنترل ۱۵ درصد کل تولید نفت دنیا موقعیت خوبی در جهان دارند اما ذخایر اثبات شده نفت آمریکا تنها مغادل ۳ درصد کل ذخایر اثبات شده نفت در دنیاست.

صنعت نفت

روسیه همچنان بیشتر از توافق با اوپک نفت تولید می‌کند ۱۳ آبان

اطلاعات وزارت انرژی روسیه نشان می‌دهد این کشور ماه گذشته میلادی تولید نفت خود را تا ۱۱.۲۳ میلیون بشکه در روز پایین آورده که هنوز تا تعهد این کشور نسبت به قرارداد کاهش تولید فاصله دارد.

© 2019 - All rights reserved